У Києво-Печерській лаврі покажуть мумії дівчини і крокодила

5 Травня 2017, 15:19

Експонати унікальні, і їх треба реставрувати, щоб привести до належного вигляду


Фото: apostrophe.ua

Фото: apostrophe.ua

Фото: apostrophe.ua

Фото: apostrophe.ua

Фото: apostrophe.ua

Фото: apostrophe.ua

Завтра в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику вперше покажуть незвичайні старовини Єгипту: мумію дівчини XI століття до н. е.., а також мумію крокодила і розписні кришки декількох саркофагів. Давнину вчені випадково виявили в сховищах Лаври.

У заповіднику пояснили "Сегодня", звідки з'явилися унікальні експонати: "У другій половині ХІХ століття в Києві було кілька приватних колекцій єгипетських старожитностей, в тому числі мумії і саркофаги. Серед відомих колекціонерів — єпископ Порфирій і родина Ханенків", — говорять експерти.

Відомо, що частина цих експонатів перебувала у Церковно-археологічному музеї. Але після революції радянська влада почала все націоналізувати, в результаті на території Лаври виникло музейне містечко, куди звозили багато експонатів і старовини. "Прослідкувати, коли саме у нас з'явилися ці експонати, поки складно, оскільки під час війни всі інвентарні книги були знищені, а частина експонатів вивезена в Німеччину, але незабаром їх звідти повернули", — розповів нам заступник гендиректора Нацзаповідника, доктор історичних наук Сергій Пивоваров.

ДАВНИНА. За словами Пивоварова, ці експонати в 1977 році були інвентаризовані і перебували в заповіднику, їх представляли на багатьох виставках до 1991 року. Після цього їх перенесли у фонди і вони там зберігалися до цього часу. А зараз постало питання, що з ними далі робити.

"Серед експонатів: нижня частина саркофага з мумією, а ще дві розписані ієрогліфами кришки від саркофагів — чоловічого і жіночого поховання. Дівчина, вочевидь, була знатною особою. Єгиптологи датують мумію XI століттям до н. е. і відносять до 21 династії нового царства в Єгипті. А ще є мумія крокодила, їх вважали в Єгипті священними. За розмірами він більше метра! І, за попередніми дослідженнями, — це найбільша і найдавніша мумія крокодила в Європі!", — підкреслив Пивоваров.

"Експонати унікальні, і їх треба реставрувати, щоб привести в належний вигляд і надалі показати відвідувачам заповідника. А для цього потрібно або наших фахівців відправити для додаткового навчання, або відправити мумії на реставрацію в інші країни, де це вміють робити", — пояснили в заповіднику.

Ще раз покажуть мумій 18 травня, в День музеїв, в нижньому залі лаврської дзвіниці.

Ви зараз переглядаєте новину "У Києво-Печерській лаврі покажуть мумії дівчини і крокодила". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...