Реставрація унікальних храмів в Києві: в Софії лагодять дерев'яний кіот, а в Андріївській – старовинний вівтар

6 Липня 2017, 12:32

Киян обіцяють незабаром пустити до оглядового майданчика біля Андріївського храму

<p style="text-align: justify;">В Андріївській церкві відновлюють старовинний вівтар. Фото: В. Кириленко</p>
В Андріївській церкві відновлюють старовинний вівтар. Фото: В. Кириленко

В Андріївській церкві почали черговий етап масштабної реставрації. Біля вівтарної частини, всередині головного храму Києва, вже встановили будівельні риштування.

ПОЗОЛОТА І КІПТЯВА. "Це третя черга комплексної реставрації церкви, яка триватиме до кінця року. Зараз ми дісталися до живопису, позолоті і ліпнині. Наступного тижня проведемо засідання реставраційної ради, і після цього затвердимо технології реставрації, в тому числі метод очищення від кіптяви, яка утворилася тут від використання свічок. Проведемо дослідження вівтарної частини, і тоді почнемо роботи", – поясни в"Сегодня" Вадим Кириленко, заступник директора з реставраційних і господарських робіт нацзаповідника "Софія Київська".

_1___33

Андріївська церква. Встановили будівельні ліси біля вівтарної частини. Фото: В. Кириленко

Реставратори вже відновили картину (4,5 на 4 м) "Проповідь апостола Андрія" (автор – український художник Петро Борисполець, він написав її 1847 року в Парижі) і вже зняли з іконостасу кілька ікон, одна з них "Покрова" (всього на іконостасі понад 30 ікон), і відправили їх на реставрацію.

.2jpg_1__

Роботи триватимуть до кінця року. Фото: В. Кириленко

У заповіднику зазначили, що, крім реставрації інтер'єрів святині, вони завершують реставрацію чавунних сходів, що ведуть до храму, а саме оснащення їх бічних частин. "Плануємо до Дня незалежності відкрити доступ до оглядового майданчику храму для городян", – пояснив Кириленко. Він був закритий для відвідувачів півтора року.

КІОТ СОФІЇ. Водночас в головному храмі "Софії Київської" вже почали реставрацію дерев'яного кіота, який був виготовлений в XIX столітті. "Всього в церкві їх два, але поки що відреставруємо тільки один дерев'яний кіот протягом 3-4 місяців. На реставрацію знадобиться 28 тисяч гривень. На кіоті втрачено деякі фрагменти різьблення, потріскалось лакове покриття і в багатьох місцях є тріщини. У цьому кіоті раніше перебувала ікона Миколи Мокрого", – пояснив нам головний художник-реставратор заповідника Анатолій Остапчук.

_1___34

Софія. Дерев'яний кіот ХIX століття відновлять за 3-4 місяці. Фото: facebook.com

До речі, кошти на відновлення кіота зібрали завдяки благодійному виступу солістки Віденської опери Вікторії Лук'янець.

Ви зараз переглядаєте новину "Реставрація унікальних храмів в Києві: в Софії лагодять дерев'яний кіот, а в Андріївській – старовинний вівтар". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...