Прогулянка по вулиці Глибочицькій у Києві: сквер з Бакинською фортецею і кінотеатр, куди заходила Тетчер

3 Червня 2017, 09:38

Тут ми дізнаємося, чому пам'ятнику приробили кашкет, і зайдемо в храм, де хрестили великого містика

 

 

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-large" dir="ltr"><span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span>Початок</span> <span>вулиці</span> <span>Глибочицької</span></span></div>
</div>
Початок вулиці Глибочицької. Автор фото: Анатолiй Бойко, "Сегодня"

Зал, де бували зірки кіно і Маргарет Тетчер

Вулиця Глибочицька відома ще з XVIII століття, як частина давньої дороги, яка вела від Подолу в сторону Житомира. Назва вона отримала через річки Глибочиця, яка протікала поруч. Вуличка тривалий час була упорядкована. Згодом на ній почали будувати будинки і проклали трамвайний маршрут, який пов'язав Поділ з Лук'янівкою
.

boy_6770_9514953_1__

На початку вулиці знаходиться кінотеатр "Київська Русь", побудований в 1982 році на місці меленького кінотеатру "Комунар". У 1990 році на фестивалі англійського кіно на сцену кінотеатру піднімалися режисер Ліндсей Андерсен, а також актор Малколм Макдауелл. У тому ж році кінотеатр відвідала прем'єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер.

Кінотеатр складається з двох залів. Екран "червоного" залу (26 на 11 м) довгий час вважався найбільшим серед країн колишнього СРСР. Фасад кінотеатру прикрашають скульптури засновників Києва: Кия, Щека, Хорива та їх сестри Либеді.

Церква в сквері, голуби і кашкет Косіора

Навпроти кінотеатру "Київська Русь" є сквер, біля входу в який раніше стояв пам'ятник большевицьких партдеятелю Станіславу Косіору (встановлений в 1970 році). Цікаво, що спочатку пам'ятник був зроблений з граніту, але в 1984 році його замінили на бронзовий, де Косіор уже був у кашкеті. У радянські часи причину заміни людям не пояснювали, але кияни були впевнені, що все через голубів, які регулярно гадили партдіячу на голову ... Діставалось йому і від київських активістів, які атакували Косіора червоною фарбою і яйцями, поки пам'ятник не демонтували в 2008 році. На його місці тепер порожній постамент.

boy_6767_9514954__

А в сквері в 2010 році відкрили невелику дерев'яну церкву Володимирської ікони Божої Матері. У декількох метрах від дерев'яного храму встановлено хрест. На цьому місці планують звести храм на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Килим-водоспад, стіна і карта Азербайджану

Спускаючись вниз по вул. Глибочицькій, мимоволі зупиняєшся біля будівлі посольства Азербайджану. Тут розбитий неймовірно затишний сквер ім. Гейдара Алієва (відкритий в 2013 році).

boy_6782_9514955__

boy_6787_9514956__

Крім пам'ятника Алієву в сквері можна помилуватися унікальною картою Азербайджану з рослин і єдиною в світі копією килима "Шейх Сафі" (восьме чудо світу) з муранського скла і кераміки. По килиму, як водоспад, біжить вода з переходом в фонтан. А трохи далі - копія стіни Бакинської фортеці. Особливу увагу варто звернути на озеленення: тут висаджено сотні рослин, в тому числі магнолія, клен, тис, сакура, айва, барбарис, кизил ... Для відвідувачів парк відкритий з 8:00 до 24:00, а на ніч його ворота закривають, щоб він не постраждав від вандалів.

1_159

Новобудова "під старовину" і покрова на фасаді

На жаль, суасна забудова Глибочицької кардинально і назавжди змінила обличчя цієї вулиці. Варто звернути увагу на фасад висотного новобудови "під старовину" (Глибочицька, 32-б).

boy_6790_9514957_1__

На ньому можна відшукати безліч вишуканих скульптур у вигляді жінок з арфами. А на самому верху фасаду - скульптура Покровської Божої Матері.

boy_6793_9514958__

Житло в цьому житловому комплексі - вельми дороге. Подейкують, що в ньому проживає багато відомих політиків, чиновників, спортсменів і культурних діячів.

Старовинний храм, де хрестили Булгакова

В кінці Глибочицької на Подолі, де починається елітний мікрорайон Воздвиженка, знаходиться Хрестовоздвиженська церква (вул. Воздвиженська, 1), яка не закривалася навіть у радянські часи. Ще в 1748 році на цьому місці було споруджено дерев'яний храм на кошти ремісників з урочища Кожум'яки. У 1811 році церква згоріла, і була закладена нова, яку поступово добудовували. Святиня іменита тим, що тут хрестили письменника-містика Михайла Булгакова.

boy_6810_9514959__

boy_6811_9514960__

Містична і сама Воздвиженка, де в останні роки знесли старі будинки і збудували нові особняки, велика частина з яких зараз пустують. Їх звели в урочищі Гончарі-Кожум'яки, відомому ще з часів Київської Русі. Урочище згадується в легенді про Кирила Кожум'яку, який нібито знищив тут змія-людожера, який жив біля підніжжя подільських гір.

Фото: Анатолій Бойко

Ви зараз переглядаєте новину "Прогулянка по вулиці Глибочицькій у Києві: сквер з Бакинською фортецею і кінотеатр, куди заходила Тетчер". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...