Прогулянка по околицях залізничного вокзалу в Києві: будинок з мудрими совами і старий ботсад

3 Лютого 2018, 09:29

Тут ми дізнаємося, куди зник термінал у вигляді замку і пожаліємо коня Щорса з вкраденою ногою

 

 

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-large" dir="ltr"><span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span>Вулиця</span> <span>Симона</span> <span>Петлюри</span></span></div>
</div>
Вулиця Симона Петлюри. Автор фото: Анатолiй Бойко, "Сегодня"

Статуя цукрозаводчику і вкрадена нога коня

Для любителів прогулянок по Києву рекомендуємо прогулятися по дорозі, яка веде на Центральний залізничний вокзал. На розі бульвару Шевченка та вулиці Симона Петлюри знаходиться незвичайний триповерховий сірий будинок під номером 2/4. Він побудований в кінці XIX століття і використовувався як міні-готель. Там зупинялися заможні гості Києва. Відомо, що 37 кімнатами завідував швейцар Артемій Самофалов.

1285245

Поруч, на бульварі Тараса Шевченка, розташований і багатостраждальний пам'ятник Миколі Щорсу на коні. Монумент на честь червоного командира підпадає під закон про декомунізацію, його вже другий рік обіцяють перенести в Музей монументальної пропаганди СРСР, на ВДНГ. Пам'ятник заввишки 13,8 м був встановлений в 1954 році. Навесні минулого року невідомі вандали спиляли і вкрали ногу коня, але незабаром волонтери приробили нову з гіпсу. Подейкують, що екс-президент України Леонід Крачук, будучи студентом, позував скульптору, який створював цей монумент ...

1285282

До речі, до революції на цьому місці стояв бронзовий пам'ятник графу Олексію Бобринському, засновнику цукрової промисловості в Україні та залізничного транспорту. Його встановили в 1872 році. Це був перший пам'ятник, який встановили не царю або воєначальнику. Монумент демонтувала радянська влада в 1926 році, кілька років статуя стояла на подвір'ї заводу "Арсенал", а потім зникла.

Царська алея каштанів і рідкісне дерево Будди

Поруч розташувався один з найстаріших ботсадів України - ім. академіка Олександра Фоміна. Ботсад був закладений в 1839 році на пустирі і пагорбах при університеті імені Святого Володимира (тепер ім. Т. Шевченка).

1285353

Сучасну назву сад отримав в 1935 році - на честь його керівника, який опікувався садом більше двадцяти років з 1914 по 1935 роки. На території ботсаду ростуть більш 10000 різних видів рослин, а деяким з них більше 200 років!

1285228

Крім рідкісних видів дерев, таких як дерево Будди – бенгаленсіс, коріння якого знаходяться на поверхні землі, в оранжереї можна помилуватися найбільшою колекцією кактусів. Тут є царська алея каштанів, де ростуть найстаріші каштани Києва. Вони були посаджені ще в кінці XIX століття. Як свідчить легенда, по алеї свого часу гуляли російські імператори, коли приїжджали до Києва. Кажуть, що після прогулянки по алеї, Микола II в знак подяки за догляд за рослинами подарував одному з садівників перстень. Неподалік від ботсаду можна знайти кілька цікавих арт-об'єктів.

1285312

Наприклад, півня на лавочці, біля якого десятки перехожих щодня роблять селфі і частина старого авто з новорічними прикрасами.

Цілющий ЮРОТАТ, мудрі сові і Гіппократ

Привертає увагу і чотириповерховий будинок персикового кольору в стилі неоготики на вулиці Симона Петлюри, 12. Однією з його домовласниць була графиня Наталія Уварова, дочка цукрозаводчика Федора Терещенка.

1285202

Будівля спочатку була двоповерховою, де розміщувалася водолікарня з пансіоном для хворих, але в середині ХХ століття до неї добудували ще два поверхи. Знакову будівлю і під №108 / 18, так званий будинок ЮРОТАТ (Південно-російське товариство з торгівлі аптечними товарами), який побудував аптекар Адольф Марцинчик, що завідував кращим фармацевтичним закладом в Києві, на Хрещатику. Крім медикаментів там можна було купити зубні еліксири і лікувальну косметику. На спорудженні можна знайти римські колони, мудрих сов, бюсти Гіппократа й Авіценни.

1_106

Вокзал у вигляді старого лицарського замку

Історія Центрального залізничного вокзалу Києва починається з 1870 року.

1285258

Перший вокзал був споруджений в 1868-1870 роках і представляв собою двоповерхову будівлю з жовтої цегли в стилі англійської готики і нагадував лицарський замок. На жаль, але будівля постраждала від пожежі. У 1907 році виділили гроші на тимчасовий дерев'яний вокзал, а фундамент під новий залили в 1914 році, але через військові дій "царський проект" так і не реалізували.

1285204

Нинішню будівлю побудували в 1927-1932 роках, правда, під час Другої світової війни вона сильно постраждала. У 70-х провели реконструкцію головного вестибюля. У 2001 році вокзал був повністю реконструйований (тоді ж був побудований і Південний вокзал).

1285225

У верхній частині вестибюля можна побачити яскраві полотна, обрамлені ліпниною: Маріїнський палац, Брама Заборовського, Художній музей, Оперний театр.

1285241

1285315

Станція "Вокзальна" з медальйонами

Біля вокзалу розташована станція метро "Вокзальна" (відкрили в 1960 році). Зараз станцією користуються понад 68 тис. пасажирів на добу.

1285242

Підземний вестибюль прикрашений великими карбованими медальйонами. На них зображені події з історії України: князі в кольчугах, селяни з вилами, сюжет Переяславської ради з гетьманом Хмельницьким. І навіть медальйон під назвою "За владу рад!", мабуть у декомунізаторів руки не дійшли.

Фото: Анатолій Бойко

Ви зараз переглядаєте новину "Прогулянка по околицях залізничного вокзалу в Києві: будинок з мудрими совами і старий ботсад". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...