Прогулянка по Оболоні в Києві: Котигорошко, український Стоунхендж з русалкою і стільчики для закоханих

4 Березня 2017, 09:02

Тут ми зможемо загадати бажання біля рибки

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-large" dir="ltr"><span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span>Оболонська</span> <span>набережна</span></span></div>
</div>
Оболонська набережна. Автор фото: Анатолiй Бойко, "Сегодня"

Собор на набережній і лавочки з левами

boy_1656_9321302

Оболонська набережна - одне з найромантичніших місць в столиці. Саме тут можна помилуватися не тільки півсотнею незвичайних скульптур, а й зазирнути в святі місця. Наприклад, відвідати Свято-Покровський собор (вул. Прирічна, 5-а). Будівництво храму почалося ще 15 років тому.

boy_1673_9321303

Святиня прикрашена великими фресками із зображеннями святих, які видно здалеку. Поряд можна відпочити на напівкруглих лавочках з левами.

Рибка, якак виконує три бажання, і жаба

Гуляючи по набережній, складно не помітити бронзові скульптури, які нікого не залишать байдужими. Наприклад, композиція Котигорошко в вишиванці, який притиснув булавою Змія Горинича.

boy_1678_9321304

Створено пам'ятник на основі української казки, де маленький богатир переміг Змія і врятував з полону своїх братів і сестру. До речі, з Оболонню пов'язана ще одна легенда, де "буяє" Змій Горинич. Згідно з повір'ям, саме в цій місцевості відбувся бій Добрині Микитовича зі змієм, де теж переможцем виявився богатир. Однак це не єдина скульптура з легендою. Неподалік є казкова "Золота рибка", яка виконує три бажання, і навіть "Царівна-жаба", до якої місцеві жителі приходять з проханням знайти другу половинку. На жаль, вандали вкрали у жаби стрілу.

boy_1682_9321305

boy_1688_9321313

Собача вірність вчить людей бути добрішими

Найбільш жалісливою скульптурою на набережній можна назвати монумент "Собача вірність". Він знаходиться поруч з будинком на Оболонській набережній, 12-д. Скульптор зобразив на пам'ятнику двох бронзових ретриверів - маму з синочком.

boy_1692_9321306

Ця скульптура стала символом вірності для городян. Слова, вигравірувані на постаменті, змушують задуматися: "Собаки - краще нас: цінують вірність і ніколи не забувають тих, кого люблять".

Стільчики для двох закоханих на паркані

Зараз на Оболонській набережній настала справжня весна: трава на газонах вже зеленіє і здається, що зими і не було. Саме час пройтися під ручку з коханою.

boy_1743_9321308

До речі, недалеко від церкви Різдва на паркані причеплено два стільчика для закоханих. На них навіть можна посидіти!

boy_1749_9321307

Там же неподалік, біля будинку №7, знаходиться лабіринт під назвою "Подорож в себе". Його головна місія - допомогти людям знайти відповіді на важливі питання особистого характеру. Пройтися по ньому безкоштовно може кожен бажаючий. Щоб зробити цю подорож, необхідно подумки сформулювати питання і не поспішаючи пройтися по стежці лабіринту. Місцеві жителі запевняють, що кожен, повернувшись з нього, знаходить відповіді. Подейкують, що лабіринт прокладений на місці з особливою енергетикою, яка і допомагає знайти відповіді на найбільш підступні запитання.

Сад древніх каменів з оголеною русалкою

В кінці Оболонській набережній, поряд з будинком №1, знаходиться незвичайний "Сад каменів". Там встановлені гігантські камені-валуни, які за віком ровесники з камінням британського Стоунхенджа.

boy_1721_9321311

Але на київських каменях можна побачити ще й бронзові скульптури орла і пуми. А ще в саду легко відшукати трьох бронзових дівчаток у фонтані, які сховалися від проливного дощу "під грибом".

boy_1717_9321310

Фонтан працює в літній час. Варто звернути увагу і на бронзову русалку з оголеними грудьми.

boy_1713_9321309

Фото: Анатолій Бойко

1_131

Ви зараз переглядаєте новину "Прогулянка по Оболоні в Києві: Котигорошко, український Стоунхендж з русалкою і стільчики для закоханих". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...