Прогулянка по Харківському шосе в Києві: кавказець на коні і сумна красуня

25 Листопада 2017, 09:31

Тут же ми знайдемо радянську мозаїку про природу і людей на фасаді інституту

 

 

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-large" dir="ltr"><span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span>Мурал</span> <span>на</span> <span>Харківському</span> <span>шосе</span></span></div>
</div>
Мурал на Харківському шосе. Автор фото: Анатолiй Бойко, "Сегодня"

"Природа і люди" на Інституті хімії і мученики

Харківське шосе з'явилося в 30-х роках минулого століття, але повноцінну автомагістраль "в сторону Харкова" тут проклали тільки в 1950 році. Через 9 років шосе отримало сучасну назву.

За останні три роки воно стало справжньою галереєю під відкритим небом. На фасадах будинків з'явилися кілька муралів, з яких можна скласти захоплюючу прогулянку. Красиве мозаїчне панно з'явилося тут ще в радянські часи, в 1977 році, на фасаді Інститут хімії та високомолекулярних сполук (Харківське шосе, 48).

6e1d6678_9870881

На барвистому панно, яке називається "Природа і люди" (площею близько 100 квадратних метрів), зображена величезна квітка, схожа на соняшник, в ній по центру зображено дві дівчини, які символізують науку і природу. Хоча місцеві називають його просто "Дві тітки". Пройшовши через шляхопровід, можна зайти до церкви Феодосія Чернігівського.

6e1d6667_9870882

Там можна помилуватися чудотворними іконами. Неподалік, в сквері, знаходиться пам'ятник мученикам нацистських концтаборів. Скульптуру чоловіка з каменю встановили в 2009 році на кургані, що символізує Голгофу.

6e1d6663_9870884

Стріла в спині від кохання і тхір

На фасаді будинку (Харківське шосе, 158) намалювали відразу два мурали. На першому, який з'явився тут в 2016 році, йдеться про любов і пристрасть. Там зображена дівчина, що обіймає силует чоловіка, в спині якого стріла - символ як кохання, так і смерті. Автор малюнка зобразив чоловіка в білому кольорі.

6e1d6638_9870888

"Коли ти знаходишся поруч з об'єктом своєї любові, але не відчуваєш близькості з ним", - пояснив художник з Берліна Innerfields. На другому муралі - сюрреалістичний малюнок українського художника Dima Fatum. Тут зображені птахи, тхір і навіть обличчя Тараса Шевченка. Свою роботу художник намалював у 2016 році.

6e1d6635_9870885

Грузинський джигіт на коні і оголена красуня

На будинку по Харківському шосе, 170, жителі столиці можуть помилуватися ще двома незвичайними муралами.. На першому зображено розбитий глечик, на якому намальований бородатий чоловік верхи на коні. А з тріщини розбитого судна вивалюється риба. Малюнок був створений в 2016 році канадським художником Olivier Bonnard. Про свою роботу художник каже так: "Вона поєднує в собі роль козацтва в історичному розвитку України, а риба символізує наслідки антропогенного впливу на Чорне море".

6e1d6649_9870887

Правда, деякі городяни на картині побачили не українського козака, а справжнього грузинського джигіта. Другий мурал чорно-білий із зображенням дуже сумної дівчини. У неї оголені плечі, а волосся ніби розвивається на вітрі. Але малюнок не простий, а з загадкою. Він нанесений на дві різні частини фасаду будинку, але, якщо стати в певному місці, то можна побачити картинку цілком. Мурал намалювала мексиканська художниця Паола Делфін.

6e1d6645_9870886

Дівчата з космосу і бабусі біля під'їзду

Рік тому на стіні будинку №180 / 21 з'явився яскравий мурал, над яким працювали майстри з Іспанії та Франції. На ньому зображені дві молоді дівчини в оранжево-синьому одязі. Вони дивляться на планету, яка розміщена між ними і невеликі шматочки неба із зірками.

6e1d6654_9870915

Художники – команда Dourone, запевняють, що цей мурал – про братерство. Він відображає три важливі цінності: повагу, свободу і відмінність. Мурал говорить про людські стосунки, здатності ділитися ідеями і моментами, бути корисним і поважати інших. Варто відзначити, що ця робота отримала позитивний відгук у багатьох авторитетних блогерів по всьому світу: в Франції, Бразилії, Англії, Іспанії, США. А ось бабусі біля під'їзду не зовсім задоволені. Кажуть, що до їхнього будинку почали приїжджати туристи, щоб зробити селфі. "Малюнок – це добре, дівчата красиві. Але нам би краще утеплили фасад нашого будинку", – нарікають вони.

1_216

Фото: Анатолій Бойко

Ви зараз переглядаєте новину "Прогулянка по Харківському шосе в Києві: кавказець на коні і сумна красуня". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...