Прогулянка по Бабиному Яру в Києві: бронзові діти з іграшками і символ відродження

17 Червня 2017, 08:32

Тут ми помилуємося сумною поетесою Телігою і згадаємо трагічну історію про циганську кибитку

<p style="text-align: justify;">Бабин Яр</p>
Бабин Яр. Автор фото: Григорій Салай, "Сегодня"

Місце скорботи і бронзова Теліга

Бабин Яр - місце скорботи. Під час німецької окупації тут масово розстрілювали мирних жителів Києва: євреїв, циган, київських караїмів, українських націоналістів ... У лютому цього року недалеко від виходу з метро "Дорогожичі" відкрили пам'ятник українській поетесі Олені Телізі, яка була розстріляна фашистами в Бабиному Яру в період окупації Києва.

img_3925_1___01

Трохи далі можна побачити величезний бронзовий пам'ятник на честь розстріляних солдатів і офіцерів. Його встановили в 1976 році.

img_3844_1__

img_3831_1__

Діти і зламані назавжди іграшки

Пам'ятник присвячений дітям, розстріляним в Бабиному Яру біля метро "Дорогожичі" нікого не залишить байдужим. У бронзовому пам'ятнику увічнена дівчинка, яка з простягнутими руками стоїть в оточенні зламаних іграшок.

img_3866_1__

img_3861_1__

За даними істориків, під час війни в Яру розстріляли близько 150 тис. євреїв - це не рахуючи дітей віком до 3 років, яких не вписували до реєстру. На діток фашисти часто шкодували кулі, тому вбивали їх палицями або взагалі закопували живцем. Лише тільки кільком десяткам дітлахів вдалося врятуватися від загибелі. Монумент встановили в 2001 році. Скульптор - Валерій Медведєв, архітектор - Юрій Мельничук.

Циганська кибитка та інформаційна алея

На центральній алеї меморіального заповідника можна побачити інформаційні табло з історичними фактами, що викривають страшні злочини проти євреїв, циган, українців під час Другої світової. Крім інформації на стендах - страшні фотографії розстрілу і також тих, хто там загинув.

img_3869_1__

У декількох десятках метрів встановлено ще один пам'ятний знак - бронзова циганська кибитка, привезена в столицю з Кам'янця-Подільського. Її встановлено на честь загиблих тут ромів. За даними істориків, саме цигани стали одними з перших жертв Бабиного Яру - 22-24 вересня 1941 року, де було розстріляно відразу п'ять таборів.

img_3885_1__

Жертвами були в основному люди похилого віку, жінки і діти. Всього під час війни на території України фашистами було розстріляно 20 тисяч ромів, яких вважали нижчою расою. До речі, монумент став першим і єдиним в Європі спогадом про переслідування ромів нацистами.

Менора — символ відродження і голос крові

У віддаленій частині парку знаходиться бронзовий пам'ятник "Менора" (семисвічник, що символізує відродження і виживання єврейської нації).

img_3895_1__

Він присвячений розстріляним євреями і встановлений після розвалу СРСР в 1991 році, в 50-ту річницю трагедії. Пам'ятник знаходиться на кордоні колишнього Єврейського кладовища і Кирилівського цвинтаря. Постамент виготовлений з темного граніту, а сам пам'ятник - з бронзи. Поруч з пам'ятником - кам'яна стела з написом: "Голос крові брата твого кличе мене з землі".

Храм ікони Божої Матері і хрест

На алеях парку можна відшукати святиню - храм на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість".

img_3913_1__

У невеликій дерев'яній церкві є багато ікон, деякі з них чудотворні, а деякі навіть мироточать. Тут можна прикластися до мощей святих та поставити свічку, попросивши про диво або зцілення. Поруч з церквою зводять невелику дзвіницю, вже навіть завезли дзвони. Варто звернути увагу і на невеликий хрест, який встановлений неподалік від храму.

img_3902_1__

Саме на цьому місці були розстріляні священнослужителі за заклик населення до опору німецьким загарбникам. Їх імена можна прочитати на інформаційній табличці. Навколо хреста висадили безліч квітів.

1_168Фото: Григорій Салай

Ви зараз переглядаєте новину "Прогулянка по Бабиному Яру в Києві: бронзові діти з іграшками і символ відродження". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...