Коні і краса: як в Києві відроджують кінний спорт

17 Липня 2017, 12:28

На кінні перегони в Іподром пускають безкоштовно всіх охочих


Дорогий і видовищний кінний спорт намагаються відродити в столиці. На іподромі у вихідні влаштували дербі – змагалися скакуни з київських кінних заводів. Планується, що гонки стануть регулярними. Щоб популяризувати спорт, глядачам – вхід безкоштовний.

"Це французи бігли. А ось орловці біжать. Ще біжать росіяни. Найсильніші зараз французи", – пояснює Василь. Він на іподромі – щотижня. І так – вже 48 років – з моменту відкриття. "Коні – це ж красиво. Подивіться – який біг у них гарний, як вони біжать", – говорить киянин.

Втім, глядачі приходять не тільки подивитися на коней. Ще шукають адреналіну. Офіційно зробити ставку на іподромі неможливо. Вони потрапили під заборону разом з азартними іграми. Тому люди збираються, і один з одним б'ються об заклад.

Олександр охолоджує кінь після заїзду. У його скакуна попереду ще одне коло змагань. "Тут такий тандем: без хорошого коня – наїзника немає. Ну і талант наїзника – це теж важливий факт", – розповів Олександр Ставицький, наїзник.

Віктор присвятив кінному спорту все життя. Наїзником він працює з 1979 року. Переконаний: у кінного спорту зараз – не найкращі часи. "Коней мало. Людей, які в цій сфері працюють – теж мало. Молодь не дуже хоче цим займатися. Тому, в основному, працюють ті, хто вже по багато років", – нарікає Віктор Букреєв, наїзник.

А ось глава столичного іподрому – навпаки, впевнена: кінний спорт відроджується. Щоб залучити якомога більше глядачів, організовують різні конкурси – від лотерей до змагання капелюшків. Влаштовують показові виступи кінної поліції і вихованців кінної школи.

"Я вважаю, що зараз час, і треба виховувати людей для того, щоб вони залучалися до кінного спорту. Тому, що були ці традиції кілька втрачені, але зараз все йде на підйом", – запевняє Ольга Бондар, в.о. директора КП "Київський іподром".

Ви зараз переглядаєте новину "Коні і краса: як в Києві відроджують кінний спорт". Інші Афіша Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...