Як живе Київ без паркувальників і чи можуть їх повернути

6 Листопада 2017, 07:24

Питання про штрафи за несплачену парковку до сих пір залишилося відкритим

<p style="text-align: justify;">У столиці паркувальники не зможуть повернуться до роботи. Фото: Данило Павлов</p>
У столиці паркувальники не зможуть повернуться до роботи. Фото: Данило Павлов

З того часу, як в Києві ліквідували паркувальників, пройшло вже майже три місяці і сайт "Сегодня" вирішив дізнатися, що ж змінилося в столиці, функціонують ще десь паркувальники і чи можуть вони повернутися на вулиці міста.

Функції паркувальників тепер виконують паркомати

З 10 серпня в Києві кардинально змінили повноваження паркувальників. Тепер вони лише надають консультації водіям і допомагають їм правильно припаркуватися, а брати оплату безпосередньо за саму парковку не можуть. Для цього розробили чотири нових способи оплати цієї послуги:

  • через паркомат;
  • за допомогою СМС;
  • за допомогою спеціального мобільного додатку;
  • за допомогою платіжного купона (абонемента), який можна купити в кіосках, до речі, їх ціна на місяць варіюється від 300 до 630 грн в залежності від зони паркування.

У КМДА відзначали, що така ініціатива допоможе мінімізувати випадки відмови від оплати парковки і збільшити кошти в бюджеті.

"У нас велика кількість відмов від парковки була через те, що невідомо було, кому йдуть гроші. Я з рук в руки віддав – і не знаю, чи дійдуть вони до бюджету. З сьогоднішнього дня такого більше не буде", – ще тоді заявив заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.

Всього в столиці є три зони паркування, які відрізняються тарифами і віддаленістю від центру. До речі, у вихідні з 00:00 до 24:00 – парковка і зовсім безкоштовна.

По буднях для легкових автомобілів діють такі тарифи:

  • 1 зона з 8:00 до 22:00 – 10 гривень за годину
  • 2 зона з 8:00 до 22:00 – 7 гривень за годину
  • 3 зона з 8:00 до 22:00 – 5 гривень за годину

Подивитися повний список парковок і їхні адреси можна на сайті Київтранспарксервіс.

Що змінилося в Києві після ліквідації паркувальників

Спочатку зазначалося, що паркувальники були задіяні в багатьох корупційних схемах, а гроші, які вони отримували від водіїв, далеко не завжди йшли до міського бюджету. Зараз корупційні ризики стали набагато меншими, а значить, паркувальники на вулиці Києва більше не повернуться – про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив радник мера Києва Дмитро Білоцерківець.

"Паркувальників в Києві не буде. Місто принципово відмовляється від готівкової оплати на користь безготівкової оплати, бо корупційні ризики дуже великі. Місто розуміє, що на даний момент він буде отримувати менше фінансування, тому що свідомих поки дуже мало", – зазначає Білоцерківець.
А ось Григорій Мельничук, співкоординатор Ради з урбаністики Києва, зазначає, що повернути паркувальників можна, але тільки після прийняття відповідної законодавчої норми з відповідальності за несплату, якій зараз в Україні немає. В принципі ж, до ліквідації, функція паркувальників була досить дивною, зазначає експерт.

"Тоді, коли робота паркувальника перестане бути дивною функцією: умовити іншого заплатити, при цьому санкції за те, що він не заплатить, немає жодної ... Тому свого часу і був такий контингент паркувальників – бо в чинному законодавстві у нас немає відповідальності за несплату парковки", – пояснює Мельничук.

До речі, з 26 жовтня набрав чинності новий закон, який передбачає штраф від 1020 до 1700 грн за зупинку або стоянку на місцях для інвалідів. При парковці біля водія повинні бути документи, які підтверджують наявність інвалідності у нього або одного з пасажирів, інакше доведеться заплатити штраф.

В цілому ж питання про штрафи за неоплачену парковку до сих пір залишилося відкритим. Зараз міська влада не може евакуювати авто, припарковане під заборонними знаками або ж оштрафувати тих, хто не сплатив парковку.

"Немає міри покарання за несплату парковки, як її не було і раніше. Тому потрібно прийняти в другому читанні законопроект №5364. Зараз місто може отримувати менше доходів від паркування, але це через те, що не прийнятий законопроект. Не можна спочатку побудувати паркінги. Потрібно прийняти закон, а потім поступово його вводити в роботу, але це рішення декількох років", – пояснює Білоцерківець.

За словами експерта, в столиці повинні будуються нові паркінги, але для цього потрібно прийняти й відповідний законопроект, і все це займе чимало часу.

До речі, паркувальників на вулицях все ще можна зустріти. Незважаючи на те, що їх діяльність в Києві з 10 серпня цього року стала, фактично, незаконною, подекуди вони продовжують працювати і брати з водіїв гроші.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко заявляв, що, якщо при паркувальники вимагають гроші з водіїв, можна абсолютно спокійно викликати поліцію і розбиратися з ситуацією, тому що за фактом їхня діяльність зараз нелегальна і незаконна.

пройшло вже майже три місяці і сайт "Сегодня" вирішив дізнатися, що ж змінилося в столиці, функціонують ще десь паркувальники і чи можуть вони повернутися на вулиці міста

Ви зараз переглядаєте новину "Як живе Київ без паркувальників і чи можуть їх повернути". Інші Новини транспорту Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Анастасія Іщенко

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...