Кличко пояснив, чому Київ опинився в рейтингу найгірших для проживання міст

19 Серпня 2017, 08:03

На думку мера Києва, ситуація в столиці відрізняється від загальної ситуації в країні і сприйняття її іноземними експертами

<p style="text-align: justify;">Віталій Кличко. Фото: Фейсбук</p>
Віталій Кличко. Фото: Фейсбук

Зарубіжні експерти помістили Київ в останню десятку рейтингу не самих комфортних для життя міст тому, що вони переносять ситуацію на сході країни до столиці. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, коментуючи рейтинг, який склав The Economist, повідомляє прес-служба політика.

Він зазначив, що в порівнянні з 2016 роком, Київ залишився на тому ж місці в рейтингу (131), а в порівнянні з 2015-м піднявся на одну позицію (зі 132-го місця).

"Рейтинг комфортності міст The Economist складається в п'яти категоріях – стабільність, охорона здоров'я, культура і екологія, освіта та інфраструктура. У кожній категорії експерти виставляють кілька оцінок, з яких визначається середня в категорії, а потім – сумарний рейтинг міста. Важливість кожної категорії для життя людини – різна, що враховують аналітики журналу. Так стабільність в місті, на думку експертів, займає 25% сумарного рейтингу. Вони переносять ситуацію на Сході нашої країни в столицю, тому, незважаючи на спокій і безпека на вулицях нашого міста, тут ми маємо низьку оцінку – 35 балів", – зазначив Віталій Кличко.

На його думку, цей рейтинг – проекція оцінки експертами того, що відбувається в країні.

"Адже війна на Донбасі – не в Києві. А вона названа однією з причин. Проблеми в економіці? Київ якраз єдине місто в країні, яке показує позитивну динаміку розвитку. Де і безробіття майже немає, і інфраструктура відновлюється активними темпами, і вводяться інновації для прозорості процесів управління", – підкреслив Кличко.

Крім того, мер зазначив, що за категорією освіти Київ набрав 75 балів зі 100, але на думку британських експертів, ця категорія важлива лише на 10%. "У нас багато висококласних державних і приватних шкіл, а кожен четвертий студент України – вчиться в столиці. Ми цим пишаємося – в Києві виростає майбутнє нашої країни", – зазначив мер Києва.

Отже, зауважив Віталій Кличко, при всій повазі до видання, критерії дослідження, яке відображає мирний час, не зовсім підходять для переломного етапу, на якому знаходиться сьогодні Україна. "А Київ в усі роки незалежності був і залишається лідером демократичних перетворень в Україні. Київ змінюється, перетворюється і йде вперед, ми робимо його європейським містом. Але ситуація в столиці, на жаль, відрізняється від загальної ситуації в країні і сприйняття її іноземними експертами", – підкреслив мер Києва
.

Він зазначив, що посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф також заявила, що їй "складно погодитися" з такою низькою оцінкою Києва в рейтингу комфортних для життя міст. На її думку, завдяки реформам Київ розвивається і не повинен втрачати позиції в рейтингу.

Наостанок, Кличко зазначив, що за рейтингом вартості життя Київ входить в 10-ку найбільш привабливих міст світу і запросив експертів The Economist в гості, щоб довести, що Київ - одне з найкращих міст в світі.

Як повідомлялося, відповідно до щорічного дослідження, яке проводять експерти аналітичного підрозділу журналу "The Economist", Київ входить в десятку найменш комфортних для життя міст. Зокрема, українська столиця займає сто тридцать перше місце з 140. Відзначається, що за останні 5 років Київ продемонстрував найстрімкіше зниження позицій. Його показники в рейтингу знизилися на 21,4%.


Ви зараз переглядаєте новину "Кличко пояснив, чому Київ опинився в рейтингу найгірших для проживання міст". Інші Влада Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...