Київська адміністрація повідомила про заходи щодо збереження пам'яток столиці

19 Квітня 2017, 12:10

З 20 тисяч столичних будинків більше 4 тисяч мають статус пам'яток культурної спадщини

<p style="text-align: justify;">Анна Старостенко. Фото: КГГА</p>
Анна Старостенко. Фото: КГГА

Київська міська державна адміністрація системно дбає про збереження досягнень культурної спадщини столиці. Про це під час круглого столу з нагоди Міжнародного дня охорони пам'ятників і визначних пам'яток повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Під час заходу відзвітували про роботу міської влади щодо збереження та реставрації охорони пам'ятних об'єктів Києва. Як зазначила Ганна Старостенко, з 20 тисяч столичних будинків більше 4 тисяч мають статус пам'яток культурної спадщини, а 179 з них занесені в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак, значна кількість пам'яток міста вимагають проведення консерваційних і реставраційних робіт.

"Міська влада на чолі з Віталієм Кличком піклується про збереження культурної спадщини столиці. Впевнена, що Київ з його величезним історичним архітектурним надбанням займе провідне місце серед європейських столиць, які гідно піклуються про власну культурну спадщину", – підсумувала Ганна Старостенко.

Крім того, вона зазначила, що столична адміністрація контролює ситуацію з археологічними розкопками на Поштовій площі і передбачила необхідне фінансування з міського бюджету. Заступник голови КМДА зазначила, що в 2017 році в бюджеті Києва закладено близько 27 млн. грн на проведення наукового дослідження, консервації та музеєфікації археологічних знахідок, знайдених під час реконструкції Поштової площі.

"Договір на виконання цих робіт був укладений наприкінці минулого року. До кінця 2017 року ми очікуємо від археологів та реставраторів розробку конкретних методик з консервації та концепції музеєфікації знахідок середньовічного Києва часів XI-XII століття згідно затвердженого графіка робіт", – повідомила Ганна Старостенко .

Вона також додала, що за дорученням Віталія Кличка Департамент культури КМДА працює над концепцією створення музейної експозиції на Поштовій площі. Адже мер переконаний, що знайдені давнини повинні стати частиною культурного життя Києва.

Ви зараз переглядаєте новину "Київська адміністрація повідомила про заходи щодо збереження пам'яток столиці". Інші Влада Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...