Війна з курцями в Києві: мешканці будинків скаржаться на кальянні

3 Квітня 2017, 13:34

Позбутися від "димного" сусідства практично неможливо


У Києві міські депутати пропонують в сто раз підняти штрафи за порушення антитютюнового законодавства, адже столичні ресторатори далеко не завжди готові дотримуватися закону.

Зокрема, в підвалі будинку, де живе Людмила – вже рік працює кальянний бар. "Від цього всього астма, ще хочуть перевірити легені, я погано дихаю і задихаюся", – скаржиться жінка.

Куди тільки люди не скаржилися. "Ми зверталися в поліцію, прокуратуру, пожежну інспекцію, податкову, до мера міста Києва, в будівельно-архітектурну інспекцію. Потім в Мінекологіі, а останнє – звернення до президента України", – каже Катерина Репік, мешканка Києва.

Але палити кальян в закладі і не думали припиняти – всупереч закону. Тому жителі вирішили перевірити бар своїми силами. Адміністратор запевняє: документи в порядку, але розмову з місцевими жителями завершує втечею.

У ще одному будинку в центрі столиці з кальянною воюють вже п'ятий рік. "Ми нюхаємо всю цю гидоту, яку вони курять!", – обурюється Олександр, житель Києва. "У будинку є вентиляційна шахта, мені доводиться її заклеювати", – скаржиться мешканець будинку Анатолій.

Скарги жителям теж не допомогли. "Ми написали близько 18 колективних листів у всі інстанції", – говорить Анатолій. Тому люди пішли на розмову до власника закладу. Однак той відмовився з ними спілкуватися і коментувати ситуацію, що склалася.

Саме через таких підприємців столичні депутати пропонують підвищити штрафи за куріння в громадських закладах до мільйона гривень. "Ми запропонували в 100 разів підняти штрафи. Питання в тому, що вони повинні застосовуватися, закон повинен працювати", – повідомила Алла Шлапак, депутат Київської міської ради.

Чиновники тим часом запевняють, що стежать за дотриманням антитютюнового законодавства – в цьому році провели аж одну планову перевірку. Зізнаються, ефекту від цього – нуль. "Про планову перевірку суб'єкт господарювання попереджається заздалегідь. Позапланові проводять тільки, якщо люди скаржаться. Тільки одне але: цю перевірку повинно узгодити Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Ми чекаємо узгодження, однак ще позапланових перевірок здійснено не було", – розповів Сергій Зубков, аудитор держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

У відомстві кажуть, що і нинішні штрафи ефективні і збільшувати їх не варто. Але коли нарешті почнуть позапланові перевірки – не уточнюють, лише закликають людей приходити і знову писати скарги.

Ви зараз переглядаєте новину "Війна з курцями в Києві: мешканці будинків скаржаться на кальянні". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...