У київських дитячих поліклініках шикуються величезні черги: лікарів на всіх не вистачає

12 Квітня 2017, 12:29

В Україні не вистачає понад 900 педіатрів

 

<p style="text-align: justify;">В клініках не вистачає дитячих лікарів. Фото: comode.kz</p>
В клініках не вистачає дитячих лікарів. Фото: comode.kz

У столичних дитячих поліклініках шикуються довгі черги. Щоб потрапити до лікаря, доводиться стояти годинами.

Записатися до офтальмолога в столичній дитячій поліклініці надскладно, запевняє Марина Гайдук. "Прийду о 8 ранку – мене запишуть на наступний тиждень, це в кращому випадку, а так через тиждень", – говорить вона.

"Кожен день, коли відкривається поліклініка, йде загальний потік людей – дорослі з дітьми, доводиться більше години стояти", – розповідає Олександр Романюха.

Керівництво дитячої поліклініки пояснює пробки в коридорах.

"На наші 84 тис. дитячого населення необхідно 8-9 окулістів, у нас працює на 0,75 ставки один окуліст", – говорить Олена Коляда, директор консультативно-діагностичного дитячого центру Дарницького району Києва.

"На кожен день багато бажаючих, а ми можемо прийняти не більше сорока. Важко, дуже важко, потім ні з ким не хочеться ні говорити, ні бачитися. Навантаження титанічні, а заробітна плата не більше двох тисяч гривень", – говорить Наталя Сокальська, дитячий офтальмолог консультативно-діагностичного дитячого центру Дарницького району Києва.

На такі умови лікарі не поспішають погоджуватися.

"Дитячих офтальмологів протягом 8 років не випускають. Ті окулісти, які були, розійшлися по приватних клініках", – додає Олена Коляда.

Подібна ситуація – у багатьох регіонах країни. За інформацією віце-прем'єра Павла Розенка, в Україні не вистачає понад 900 педіатрів. Чому зараз не вчать дитячих вузькопрофільних фахівців – Міністерство охорони здоров'я поки не надало відповіді на запит. А в дитячій поліклініці збираються організувати електронну чергу, тільки від цього фахівців в лікарні не додасться.

Ви зараз переглядаєте новину "У київських дитячих поліклініках шикуються величезні черги: лікарів на всіх не вистачає". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...