У Києві можуть закрити десятки коледжів і технікумів

10 Жовтня 2017, 09:00

У деяких навчальних закладах панікують

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-small" dir="ltr"><span id="result_box" lang="uk"><span>У</span> <span>технікумах</span> <span>переживають</span> <span>через можливе</span> <span>закриття</span><span>.</span
У технікумах переживають через можливе закриття.

У столиці вже в наступному році можуть закрити 29 навчальних закладів I-II категорії, тобто коледжі, технікуми і деякі училища. Виявляється, в проекті держбюджету на 2018 рік не передбачено їх фінансування, а саме не виділяється дотація на їх утримання.

"Єдиний регіон України, якому не передбачена необхідна дотація на 2018 рік, це Київ. Сума необхідної дотації – 271 мільйон гривень. Ці гроші призначаються на зарплати працівникам, і якщо коштів не буде, навчальні заклади можуть закрити, адже в міському бюджеті на ці цілі грошей немає. Для порівняння, за 271 мільйон гривень можна повністю замінити дорожнє покриття уздовж швидкісного трамвая", – пояснює радник мера Києва Дмитро Білоцерківець. За його словами, щоб вирішити ситуацію, в парламенті вже зареєстрували бюджетну пропозицію, щоб дотація все ж була виділена
.

У деяких навчальних закладів панікують. "Якщо не будуть виплачувати зарплату, звичайно ж, буду звільнятися і шукати роботу там, де платять, але на базар торгувати не піду", – нарікає одна з викладачів коледжу Олена.

Але не всі піддаються паніці. "З наступного року, відповідно до закону, ми залишаємося в системі вищої освіти, але фінансування повинно бути з міського бюджету. При цьому з бюджету країни обіцяють субвенції. Але якщо місто не подужає всієї суми, то, найімовірніше, не всі навчальні заклади зможуть витримати такі навантаження. Для коледжів, які знаходяться в системі університетів, фінансування буде, якщо того захоче керівництво вузу. Ми поки не панікуємо. якщо не буде держзамовлення, значить, перейдемо на контрактне навчання. Скорочувати нікого не збираємося", - пояснив "Сегодня " заступник директора з навчально-виховної роботи Київського коледжу зв'язку Володимир Шматко.

Експерти заспокоюють. "Ситуація до кінця ще не вирішена на рівні Верховної Ради, але впевнений, що рішення знайдуть і нікого закривати не будуть. Викладачів скорочувати теж не будуть", - пояснив "Сегодня" екс-міністр освіти України Василь Кремень.

Нагадаємо на цих вихідних стало відомо ім'я переможця конкурсу Global Teacher Prize Ukraine 2017. Про це організатори конкурсу повідомили на офіційній сторінці конкурсу в Facebook. Ним став учитель фізики та астрономії з Чернівців Пауль Францович Пшеничка. Паулю Францовичу вже 70 років, але він до цих пір викладає в Чернівецькому ліцеї №1.

Ви зараз переглядаєте новину "У Києві можуть закрити десятки коледжів і технікумів". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...