Скандал в київському дитсадку: батьків хотіли зобов'язати "надавати матдопомогу"

11 Вересня 2017, 08:23

В "договорі" був пункт "своєчасно забезпечувати миючими засобами ... і покращувати матеріальну базу установи"

<p style="text-align: justify;">Керівнику садка оголосили догану</p>
Керівнику садка оголосили догану. Автор фото: Олександр Яремчук, "Сегодня"

У столиці розгорівся гучний скандал через побори в дитсадку. Керівник одного з дошкільних установ в Святошинському районі придумала ноу-хау: посилаючись на недофінансування з бюджету, вона запропонувала батькам підписати документ, в якому їх зобов'язують "працювати на благоустрій установи або надавати матеріальну допомогу, в залежності від фінансових можливостей сім'ї".

Також в "договорі" був пункт "своєчасно забезпечувати миючими засобами ... і покращувати матеріальну базу установи м'яким і твердим інвентарем". Обурені батьки тут же забили тривогу в соцмережах. "Це повне беззаконня. Змушують підписувати незаконний папірець, та ще й розповідають, що це, мовляв, ініціатива самих батьків", – обурюються мами.

Скандал докотився і до КМДА. У департаменті освіти визнали, що подібні випадки – ганьба для всієї системи. Правда, без посади завідуюча дитсадка не залишилася. "Оперативно провели перевірку, і керівнику садочка оголосили догану за перевищення службових повноважень", – повідомили в департаменті.

У міськадміністрації нагадують, що видали кілька наказів, які забороняють працівникам навчальних закладів збирати гроші і матеріальні цінності у батьків. У противних випадках закликають звертатися зі скаргами: в колл-центр мерії 15-51, до міського або районного департаменту освіти.

"Наприклад, тільки на побутові і господарські дрібниці для освітніх установ всіх районів в цьому році виділено 109 млн грн", – повідомляють в мерії. Це близько 87 тис. грн на рік на один садочок, або 109,4 тис. грн – на школу.

Самі навчальні установи кажуть, що збирають гроші не від хорошого життя.

"Раніше на побутові потреби з бюджету грошей не виділяли. А якщо якісь кошти і прямували, то лише точково. Зараз виділених грошей достатньо. Але справа в тому, що благодійні внески все ж потрібні на інші потреби, наприклад, щоб замінити двері, вікна, дошку або зламану запчастину в туалеті – на ці цілі кошти з бюджету виділяються несвоєчасно", – пояснює заступник директора однієї зі столичних шкіл.

Батьки ж говорять: поки найефективніший спосіб боротьби з поборами – оприлюднити подібні факти і залучати до них якомога більше уваги. Але це теж може відгукнутися упередженим ставленням до дитини з боку персоналу садка або школи.

Ви зараз переглядаєте новину "Скандал в київському дитсадку: батьків хотіли зобов'язати "надавати матдопомогу"". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...