Прощавай, сухий законе: в Києві магазини знову торгують алкоголем вночі

6 Липня 2017, 08:02

Ми перевірили: купити спиртне можна в центрі і районах-спальниках

<p style="text-align: justify;">Купівля. Пиво нам продали, коли на годиннику було вже пів на дванадцяту ночі. Фото: І. Гінжул</p>
Купівля. Пиво нам продали, коли на годиннику було вже пів на дванадцяту ночі. Фото: І. Гінжул

У столичних супермаркетах знову почали продавати алкоголь в нічний час. За словами киян, купити міцні напої можна в деяких супермаркетах після 23:00, незважаючи на чинну заборону Київради, яка вступила в силу ще наприкінці вересня минулого року. Як пояснюють в самих магазинах, алкоголь став доступний по ночах після рішення Госпсуду (набуло чинності 6 червня), яке зобов'язує Київраду скасувати заборону.

Судові тяжби, ініційовані Антимонопольним комітетом за скасування рішення про заборону продажу алкоголю з 23:00 до 10:00, тривали не один місяць. У Київраді запевнили, що незважаючи на рішення Госпсуду, заборону ніхто не відміняв. "Рішення суду неможливо виконати. Немає правового механізму. У ньому прописано: зобов'язати Київраду скасувати своє рішення, але неможливо змусити депутатів проголосувати, як каже суд", – пояснює автор алкозаборони, депутат Київради Владислав Михайленко.

Щоб перевірити, чи легко зараз купити алкоголь в супермаркетах вночі, "Сегодня" провела рейд по магазинах в різних районах міста після 23:00.

ПРИХОДЬТЕ ЗАВТРА. Дочекавшись півночі, ми вирушили до супермаркета на вул. Симиренка з наміром купити пляшку вина. Однак продавати нам спиртне відмовилися, ще й зауваження зробили. "Ми ж розклеїли оголошення в самому магазині, що алкоголь в нічний час не продається! Заборонено! Завтра вранці приходьте", – заявив нам продавець на ім'я Андрій.

А в цілодобовому супермаркеті на вул. Булгакова до продажу алкоголю поставилися лояльно. З порога в очі кинулася невеличка черга покупців, які без проблем розраховувалися на касі за свої слабоалкогольні напої. Взявши з прилавка пляшку пива, ми проїхали на касу, коли на годиннику було вже 1:22. "З вас 7 гривень 29 копійок", – сказав нам охоронець, який чомусь паралельно поєднував ще й роботу касира.

На запитання, з якого часу в магазині продають спиртне в нічний час, чоловік спокійно відповів: "Ми відновили продаж алкоголю з 6 червня".

Продають алкоголь і в супермаркеті на просп. Григоренка. "Нам спустили зверху вказівку, що продавати спиртне після 23:00 можна. Розпорядження Київради про заборону скасували", – сказала продавець на касі, пробиваючи пляшку горілки черговому любителю міцних напоїв. "Зараз нап'ються, пісні кричати почнуть прямо під вікнами нашого будинку. Коли торік заборона набула чинності, то ми всі зітхнули з полегшенням. Стало спокійно, припинилися п'яні дебоші ночами. Тепер все почалося знову", – розповів місцевий житель Олег.

ПИВО З ТРАМПОМ. Роздобути алкоголь після 23:00 вдалося і в центрі міста – в супермаркеті на вул. Басейній з багатим вибором алкогольних напоїв і високими цінами. Взявши з полиці пляшку хмільного за 46 гривень з портретом нового президента США на етикетці, вирушили на касу. За півгодини до півночі продавець без зайвих питань пробив нам пиво з американським гарантом. Так само спокійно продав він і пляшку сухого білого вина парі, яка стояла за нами в черзі. У представництві мережі супермаркетів, де "Сегодня" вдалося купити пиво, запевнили, що алкоголь в їх магазинах після 23:00 не реалізується, оскільки вони дотримуються чинної заборони Київради.

"Поки ще заборона діє, але юристи погоджують нові умови роботи згідно останньої постанови суду. Після 23:00 на сьогодні придбати алкоголь не можна", – розповіли нам в представництві та поцікавилися: можливо, ми придбали пиво на території фуд-корта? Але дізнавшись, що хмільне ми оплатили через касу, як і звичайні продукти, відповіли: "Дякуємо вам за інформацію".

ВСЕ ДОБРОВІЛЬНО. За словами Владислава Михайленко, заборона носить добровільне обмеження, і санкцій за її недотримання немає. "Мабуть, рішення про продаж алкоголю вночі приймається на рівні менеджменту окремих торгових точок. Наприклад, деякі супермаркети взагалі відмовляються від продажу спиртного", – говорить Михайленко. Проте Київрада має намір домагатися того, щоб заборона носила не рекомендаційний, а примусовий характер. "На рівні парламенту лобіюється це питання", – говорить депутат.

Ви зараз переглядаєте новину "Прощавай, сухий законе: в Києві магазини знову торгують алкоголем вночі". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автори:

Кириченко Леся, Ірина Гінжул

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...