Петиція про захист котиків в Києві: як ініціативу впроваджуватимуть у життя

16 Лютого 2017, 15:19

Влада прийняла петицію до розгляду, але хоче отримати висновки профільних експертів


Коти в законі! Київська влада хоче визнати чотирилапих частиною екосистеми міста. А це означає, що їм дадуть прописку – в підвалах і на горищах, де вони мешкають. Відповідна петиція вже набрала необхідні 10 000 голосів.

Кота Персика з ще трьома кошенятами від задухи врятували зоозахисники. Після того, що сталося, тварина досі боїться людей. "Там комунальні служби запаяли всі підвали і викликали службу, яка нібито труїть щурів. Вони труїли так, що навіть було погано людям", – розповіла Євгенія Драч, волонтер-зоозахисник, власниця Персика.

Комунальники закривають слухові вікна і щільно зачиняють дверцята для утеплення будинків. Але часто всередині залишаються, як в полоні, коти. У домоуправлінні провини не визнають. "Підвальні приміщення – не для збору тварин. І не для утримання тварин. Там технічний підвал", – говорить Тетяна Миколаївна, директор ЖЕУ 205.

Вікторія – автор петиції про визнання котів частиною екосистеми. Домагається, щоб тваринам дозволили жити в підвалах і на горищах. "Ця постанова жодним чином не вплине на збільшення кількості котів на вулицях Києва. Навпаки – вона буде працювати на зменшення бездомних тварин на вулицях. Адже разом з цим визначенням ми введемо і сучасні заходи реєстрації бездомних і домашніх тварин. І стерилізацію бездомних тварин", – пояснює Вікторія Кирилюк, автор петиції.

Петицію Вікторії за короткий час підписало понад 10 000 киян, а отже, її тепер повинна розглянути столична влада. Чиновники петицію в основному підтримують. Але кажуть, щоб визнати котів частиною екосистеми, необхідні висновки профільних інститутів.

"Ця петиція більше носить характер звернення уваги як київської міської влади, так і кожного громадянина, киянина, до тієї проблематики, яка є сьогодні в поводженні з тваринами", – говорить Костянтин Яловий, голова постійної комісії з питань екології.

А поки на засідання екологічної комісії жінка принесла зворушливі плакати, що закликають бути добрішими до котів.

Ви зараз переглядаєте новину "Петиція про захист котиків в Києві: як ініціативу впроваджуватимуть у життя". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...