Барвисте відео: святкування Дня народження Тараса Шевченка з висоти пташиного польоту

9 Березня 2017, 20:30

Кияни прийшли покласти квіти до пам'ятника Кобзареві в парку біля Національного університету ім. Тараса Шевченка


Сьогодні, 9 березня, в Україні відзначають 203-ю річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На YouTube-каналу Air Dreams Media опубліковано барвисте відео з висоти безпілотника, на якому відображено, як кияни прийшли покласти квіти до пам'ятника Кобзареві в парку біля Національного університету ім. Тараса Шевченка.

Тут же, біля пам'ятника, сьогодні пройшов флешмоб Global Shevchenko. Під час якого сотні людей одночасно зачитали вірш "У казематі" (Мені однаково, чи буду...). До флешмобу приєднались інші міста України та інші країни.

Крім того, сьогодні в Києві відбулася ще одна акція, присвячена поету. "Київський метрополітен" дарував безкоштовну поїздку в метро пасажирам за прочитання вірша Тараса Шевченка.

_____________________________

Тарас Григорович Шевченко – український поет, письменник і художник, громадський діяч. Один з найбільш відомих і шанованих українців у світі. Народився 9 березня 1814 року на Черкащині. У 24-річному віці його викупили з кріпацтва за серйозну суму (еквівалент 45 кг срібла).

Шевченко відомий у першу чергу як поет. Перший збірник віршів "Кобзар" вийшов у 1840 році. У 1847 році за гостру політичну сатиру в творах, а також участь у "Кирило-Мефодіївському братстві" (таємній організації) його засудили до заслання. Повернутися на батьківщину Шевченко зміг тільки у 1857 році, щоправда, до останніх днів свого життя поет перебував під таємним наглядом поліції.

Також Шевченко відомий як художник.

Помер видатний українець 10 березня 1861 року. Був похований спочатку в Петербурзі, проте в тому ж році його перепоховали на Чернечій горі біля Канева.

Портрет Шевченка розміщений на 100-гривневій купюрі.

Ви зараз переглядаєте новину "Барвисте відео: святкування Дня народження Тараса Шевченка з висоти пташиного польоту". Інші Люди Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...