Як безпечно купатися – не пийте алкоголь на пляжі і слухайтеся рятувальників

13 Червня 2018, 14:22

Запливати за буйки може бути небезпечним для життя 


Сім столичних пляжів отримали так званий блакитний прапор. Це міжнародний сертифікат, який свідчить, що узбережжя і вода безпечні для купання. На таких пляжах обов'язково працюють рятувальники.

"Шановні відпочиваючі, не запливайте за буйки. Це може бути небезпечно для вашого життя. Купайтеся в безпечній зоні і вздовж буйків", – так рятувальники попереджають пляжників про небезпеку. Примітно, що найчастіше люди гинуть саме в холодній воді.

Судома, яка зводить ноги через тривале перебування в холодній воді, – одна з основних причин того, що люди починають тонути. Ще одна небезпека – купання в нетверезому стані.

"У стані алкогольного сп'яніння відбувається захлинання або виснаження, якщо людина в такому стані запливла надто далеко в необладнаних для цього місцях або в місцях з підвищеною течією або водоростями", – говорить Артем Гальчук, керівник Пляжного патруля.

"Якщо виконуєте самостійно рятувальну операцію, будьте обережні, щоб вас не схопили за руку або ще гірше, коли хапають за шию. Підпливати до людини, яка тоне, слід зі спини. Якщо людина притомна, треба зафіксувати її руки зі спини. Якщо людина непритомна, тоді потрібно ще підтримувати її дихальні шляхи таким чином ", – пояснює Артем Гальчук.

Вже на березі треба перевірити, чи дихає постраждалий. Якщо дихання протягом 10 секунд немає – викликайте "швидку", починайте масаж серця і робіть штучне дихання.

Щоб уникнути біди – дотримуйтесь у воді простих правил безпеки і прислухайтеся до порад рятувальників.

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...