У Києві з'явиться будинок на мільйон з сонячною електростанцією

4 Квітня 2017, 10:28

Сонячну установку потужністю 30 кВт хочуть в травні встановити на даху 20-поверхового будинку

<p style="text-align: justify;">Сонячні панелі з'являться на новій багатоповерхівці</p>
Сонячні панелі з'являться на новій багатоповерхівці

У Києві планують встановити першу в місті сонячну електростанцію на даху житлового 20-поверхового будинку на вулиці Ващенка, 5 (Дарницький р-н). Очікується, що вона покриє 15-20% енергоспоживання.

ЦІНА ІДЕЇ. "Більшість мешканців (ОСББ) підтримали ініціативу – близько 95%, адже економія електрики буде на 50 тис. КВт. на рік (за нинішнім тарифом в 1,68 грн за кіловат маємо 84 тисячі грн економії). Зараз готуємо документацію для отримання технічних умов. І якщо все узгодимо, то вже в кінці травня почнемо установку. Панелі плануємо закуповувати вітчизняного виробництва", – розповів "Сегодня" голова правління ОСББ Віталій Бондар.

__1___25

Дарниця. Жителі планують переходити на зелені технології. Фото: В. Бондар

За попередніми розрахунками, вартість сонячної установки потужністю 30 кВт – близько 1 млн грн. "Частину грошей виділять мешканці, але ми шукаємо інвестора. Ми вирішили взяти участь у міській програмі енергоефективності КМДА 30/70 (30% платять мешканці, а 70% – з міськбюджету)", – зазначив Бондар. Мешканці не виключають можливості установки сонячних панелей поетапно, наприклад, по 10 кВт – це 20 панелей. У будинку 400 квартир, і щоб назбирати 1 млн грн (якщо місто не відгукнеться), треба з кожної квартири по 2500-2700 грн. Правда, поки будинок не повністю заселений, так що сума може бути і трохи більше.

___1___07

Сонячні панелі. Фото: В. Бондар

ЕКСПЕРТИЗА. Втім, прогнози у експертів з приводу перспективи ноу-хау не надто оптимістичні. "У більшості випадків електростанції з потужністю 30 кВт виробляють близько 20 тисяч кВт на рік. І то, щоб вийшла така цифра, потрібно ставити дуже дороге обладнання з рухомим механізмом, щоб вловлювати сонячні промені. Але подібні станції, встановлені в Києві, не дадуть навіть такого ефекту, оскільки у нас сонця мало. Що стосується окупності, то для цього потрібно набагато більше часу, ніж припускають місцеві жителі (на їхню думку, проект може окупитися за кілька років, але тільки в тому випадку, якщо 70% вартості покриє Київ). Та й економія для мешканців буде несуттєвою (близько 20 грн на місяць)", – сказав "Сегодня" Олексій Тихонов, радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

Є ще один камінь спотикання. "ОСББ – неприбуткова організація і установкою займатися не може! Це повинна робити приватна особа, яка, домовившись з мешканцями, може взяти дах в оренду і встановити там сонячну електростанцію, але для цього потрібно отримати ліцензію і платити податки", – резюмував Тихонов.

Ви зараз переглядаєте новину "У Києві з'явиться будинок на мільйон з сонячною електростанцією". Інші Комунальні послуги Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...