Сміттєва катастрофа в Києві: влада хоче закрити небезпечний полігон №5 і побудувати заводи

11 Квітня 2017, 11:18

Екологи б'ють на сполох, адже з кожним роком кількість сміття збільшується

<p style="text-align: justify;">Полігон №5, вид з висоти. На міському звалищі зараз укріплюють схили, щоб не було завалів</p>
Полігон №5, вид з висоти. На міському звалищі зараз укріплюють схили, щоб не було завалів

У столиці назріває екологічний скандал через сміття. Жителі Київської області стурбовані тим, що полігон №5, куди звозять столичне сміття, переповнений і побоюються НП, як у Львові, коли на полігоні сталася велика пожежа. Крім того, люди побоюються, що небезпечний фільтрат потрапить у воду. Екологи б'ють на сполох, адже з кожним роком кількість сміття збільшується і скоро може настати сміттєвий колапс.

ПОЛІГОН. У мерії кажуть, що полігон №5 завантажений вже на 90%. "Зараз там проводяться протиаварійні роботи – зміцнюється схил, щоб не було завалів. Працюємо над збільшенням потужності системи переробки фільтрату, який накопичився на полігоні. Зараз за добу система переробляє 200-240 літрів токсичного фільтрату, плануємо збільшити на третину, адже місцеві жителі скаржаться на неприємний запах", – пояснює нам Юлія Грамотна, помічник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

У планах чиновників – закрити полігон, але виникає питання створення альтернативного місця, куди подіти все сміття. Влада вже плануює побудувати кілька сміттєпереробних заводів в місті. "Зараз вивчаються можливі локації для їхнього зведення. Але конкретних місць поки не визначено", – пояснила Грамотна.

У ЧОРНОБИЛЬ. Днями з'явилася інформація, що міська влада нібито хоче вивозити сміття в Чорнобиль. Але в держагентстві України з управління зоною відчуження нам пояснили: "Створено робочу групу, яка вивчає питання можливості використання зони відчуження не для сміття, а для зберігання побутових відходів (залишки після переробки або спалювання). Результатів поки немає".

У мерії нас запевнили: "У нас було завдання вивчити ситуацію зі сміттям, в тому числі і можливість зберігати його в зоні відчуження. Але вивчивши питання, з'ясували: законодавством це заборонено! Тому Київ не пропонує вивозити сміття в Чорнобиль. Ми зосереджені на перспективі будівництва потужностей за європейськими технологіями ".

Екологи запевняють, що зберігання таких відходів в зоні відчуження теоретично можливо. "Вони можуть зберігатися в герметично обладнаному резервуарі, не забруднюючи ґрунт і воду. Але для цього потрібно врегулювати закони", – пояснив еколог Олександр Соколенко. Він також підкреслив, що потрібно терміново вирішувати проблему зі сміттям. "У Києві виробляється 12% всього сміття України. А переробляється лише 4% по країні. І вирішити проблему можна, побудувавши сміттєпереробні заводи", – додав еколог.

Ви зараз переглядаєте новину "Сміттєва катастрофа в Києві: влада хоче закрити небезпечний полігон №5 і побудувати заводи". Інші Комунальні послуги Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Кириченко Леся

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...