Київ готується до пляжного сезону: як чистять дно в водоймах

10 Квітня 2017, 13:45

У комунальників з'явився новий дорогий гідролокатор


Безпечних пляжів в столиці стане більше. Принаймні, так обіцяє київська влада і хвалиться купленим спеціальним пристроєм – ехолотом. Він, кажуть, допоможе швидко і точно обстежити дно.

Робочий ранок Віктора Титова починається з обстеження дна Дніпра. Незабаром відкриється пляжний сезон, треба встигнути прибрати з води зайве. "Ось бачите позначка з лівого боку? Це щось під водою", – пояснює він роботу локатора.

Обстежити кожен метр річки в каламутній воді до сих пір доводилося водолазам. Тепер дно "розглядає" точний прилад. "Це звичайна система локації, що зондує, що сигнал пішов з антени, відбитий сигнал прийняли. Обробляється і висвічується все на екрані – все, що знаходиться ліворуч метрів на п'ятнадцять-двадцять", – розповів Віктор Титов, інженер-механік рятувальної служби КП "Плесо".

На екрані маленька відмітка в воді – небезпека для відпочиваючих. Завдяки створенню гiдролокатора можна побачити різкі перепади глибини в Дніпрі, далі рятувальники позначать такі місця спеціальними буями, щоб попередити про небезпеку.

Щорічно водолази дістають з Дніпра старі колеса, шматки дерев, камені, побутову техніку і шкільні парти. Гинуть люди навіть через звичайні водорості. "Тут, мабуть, залишилися водорості з минулого року. Хлопці знаходили людей, які заплутувалися в них, починали руками-ногами бовтатися та не могли вибратися з води", – каже Віктор Титов, інженер-механік рятувальної служби КП "Плесо".

Про гідролокатора вартістю сто тисяч гривень водолази мріяли не один рік. Адже після зими роботи під водою чимало. "У нас в Києві – понад п'ять сотень водойм і річка Дніпро. Треба знати акваторії, глибини, течія, яка змінюється, щось потоне", – пояснює Сергій Бородавка, начальник рятувально-водолазної станції.

Завдяки оперативному і точному обстеженню Дніпра в столиці планують відкрити більше нових пляжів вже цього літа.

Ви зараз переглядаєте новину "Київ готується до пляжного сезону: як чистять дно в водоймах". Інші Комунальні послуги Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...