У київському метро вводяться нові правила для пільговиків

9 Листопада 2017, 07:28

Щоб безкоштовно проїхати в підземці, потрібно буде пред'являти "картку киянина"

 

<p style="text-align: justify;">На станцію. Прохід в метро за «картою» допоможе вести точний облік пільговиків</p>
На станцію. Прохід в метро за «картою» допоможе вести точний облік пільговиків. Автор фото: Анастасія Іскрицька, "Сегодня"

У столичній підземці нагадали, що вже через три тижні, з 1 грудня 2017 року, за рішенням Київради для деяких пасажирів зміняться правила проїзду. Дев'ять пільгових категорій жителів столиці зможуть їздити безкоштовно тільки за "карткою киянина". Прохід за посвідченнями з цієї дати буде неможливим. Відповідні оголошення вже висять і на станціях метро.

Хто зможе їздити безкоштовно в метро тільки при наявності картки

Зміни торкнуться столичних пенсіонерів, інвалідів III групи, учасників війни, членів сімей померлих ветеранів війни, осіб, які мають особливі або особливі трудові заслуги перед батьківщиною, батьків багатодітних сімей. Також до переліку потрапляють непрацюючі працездатні кияни, які доглядають за інвалідами I групи, дітьми-інвалідами або родичами старше 80 років. І особи, які не мають права на пенсію.

У КМДА пояснюють, чому зміни стосуються не всіх пільговиків, а тільки деяких. "Право на безкоштовний проїзд в метро для цих дев'яти категорій жителів Києва надавала Київрада, і компенсації за їхнє перевезення виплачуються з міського бюджету, а не з загальнодержавного. Прохід в метро за "карткою киянина" дозволяє вести їхній точний облік і розраховувати суму компенсацій", – каже перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. У мерії додають, що ті категорії пільговиків, яким право на безкоштовний проїзд надається законами України, можуть і надалі користуватися в підземці посвідченнями. Серед них, наприклад, учасники бойових дій, інваліди I і II групи та інші (повний перелік можна знайти на сайті "Київського метрополітену").

Чому зміни відтермінували на вісім місяців

Нагадаємо, изміни, які настають з 1 грудня, повинні були набрати чинності ще 8 місяців тому, 1 квітня. Але в мерії тоді прийняли рішення про відстрочку, бо багатьом жителям столиці необхідно було переоформити "картку киянина". За словами директора департаменту соцполітики КМДА Юрія Крикунова, з цим практично ідеально впоралися – навіть тих, хто не приходив самостійно, розшукували і запрошували. Тому проблем у зв'язку з нововведенням виникнути ні у кого не повинно. Головне – не забувати носити картку з собою.

До речі, право на пільговий проїзд мають близько 800 тис. киян.

Автор:

Наталя Мамчур

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...