Яким буде метро на Виноградар в Києві: з'являться вертикальні підземні тунелі

17 Лютого 2017, 15:46

Проект метро передбачає нові для столиці технічні рішення

<p style="text-align: justify;">На Виноградарі з'явиться метро</p>
На Виноградарі з'явиться метро. Автор фото: Анастасія Іскрицька, "Сегодня"

Техніко-економічне обґрунтування будівництва метро на масив Виноградар в Києві розроблено і передано на державну експертизу, після узгодження фахівці почнуть працювати над проектом. Відповідно до запропонованого ТЕО, передбачається застосування деяких нових для Києва технічних рішень.

Про це розповіли розробники з проектування Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на ж/м "Виноградар" з електродепо у Подільському районі на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами, повідомляє прес-служба Київради.

"У частині відгалуження від станції "Мостиська" на Виноградар заплановані так звані вертикальні підземні тунелі, тобто вони будуть розташовані один над одним, а не паралельно, як ми звикли. Таке технічне рішення пропонується тому, що дорожній коридор на вулиці Межовій досить вузький і насичений інженерними комунікаціями. Воно не є новим в світі, але в столиці досі не застосовувалося", – зазначив голова постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами Олексій Окопний.

В цілому ця частина зеленої гілки метро буде проектуватися, як лінія мілкого залягання. Її глибока частина розпочнеться на Сирці на глибині близько 40 метрів і буде поступово наближатися до поверхні в районі станції "Мостиська", яка запланована на перетині вулиць Межової, Білицької та Північно-Сирецької.

screenshot_2_48

Тут буде станція "Мостицька". Скріншот з сайту Яндекс.карти

Наступна станція "Проспект Правди" буде відповідно на перехресті проспекту Правди і Межової.

screenshot_3_19

Тут буде станція "Проспект Правди". Скріншот з сайту Яндекс.карти

Першу чергу із зазначених двох станцій можливо здати в експлуатацію в кінці 2019 року.

Вилкове відгалуження на Виноградар також буде складатися з двох станцій та електродепо і є другою чергою будівництва цієї ділянки Сирецько-Печерської лінії. Третя і остання черга – будівництво станцій "Вітряні гори" і "Площа Т. Шевченка".

Нагадаємо, місто планує вже в кінці цього року почати будівництво метро на Виноградар і протягом трьох років ввести в експлуатацію дві нові станції метрополітену – "Проспект Правди" і "Мостицька".

Нагадаємо також, у мерії Києва показали перші ескізи зовнішнього вигляду майбутніх станцій метро на Виноградар – "Проспект Правди" і "Мостицька". Їх планують відкрити вже в грудні 2019 року. Правда, як говорять в приймальні заступника голови КМДА Іллі Сагайдака, поки це не остаточний варіант, а всього лише "начерки".

Автор:

Ольга Мулько

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...