У Києві розсекретили конвертаційний центр з оборотом до 600 мільйонів гривень

28 Лютого 2017, 18:49

Фірми "конверта" зареєстровані на непідконтрольних Україні територіях Донбасу

У Києві розсекретили конвертаційний центр з оборотом до 600 мільйонів гривень

У Києві співробітники правоохоронних органів "накрили" нелегальний конвертцентр з оборотом майже 600 млн грн. Структура надавала послуги підприємствам з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку, повідомляє фіскальна служба столиці.

Так, група з чотирьох осіб володіла 24 транзитними і фіктивними фірмами. В основному, вони були зареєстровані на непідконтрольних Україні територіях – в Алчевську і Перевальську. Підприємства перераховували "безготівку" на рахунки учасників конвертаційного центру за нібито придбані товари, роботи або послуги. Після цього кошти знімалися через каси банківських установ.

Крім того, організатори "конверту" купували невраховану готівку і штучні податкові кредити з ПДВ на тіньовому ринку у підприємств реального сектора економіки.

Проконвертовану готівку, за винятком 10-12% в якості винагороди за надання незаконних послуг, разом з підробленими первинними документами передавали клієнтам особисто або поштою.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств становить 559 млн грн. Втрати бюджету, за попередньою оцінкою, становлять понад 93 млн грн.

Також правоохоронці вирахували вісім найбільших клієнтів "конверта". У Києві та Київській області проведено п'ять обшуків, в ході яких вилучено готівкові кошти, отримані від незаконної діяльності в еквіваленті 250 тис. грн, сейф, три печатки, три мобільні телефони, документацію, що підтверджує протиправну діяльність, і чорнові записи.

Ви зараз переглядаєте новину "У Києві розсекретили конвертаційний центр з оборотом до 600 мільйонів гривень". Інші Новини бізнесу Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...