Під Києвом батько з сином придумали, як вирощувати полуницю круглий рік

4 Липня 2017, 11:15

Потрібно близько 150-250 тисяч доларів на гектар, але ці гроші після 3-4 сезонів повертаються 


Українська полуниця круглий рік – це реально! На Київщині батько з сином вирощують солодкі ягоди всі 12 місяців за допомогою власних технологій.

Вирощування і догляд всій полуниці забезпечує комп'ютерна програма, яку написав Олексій Петренко. Вона регулює, коли поливати, удобрювати і яку тримати температуру. Потрібно тільки поставити команду електронному пристрою.

"Він побудований на самій автоматиці, за фактом він працюватиме навіть після атомної війни, він не зламається. Наразі можна віддалено ним управляти", – розповідає співавтор розробки Олексій Петренко.

Зростає полуниця не на землі, а на спеціальних конструкціях. За літо в цьому господарстві збирають до 40-50 тонн. Технологію можна використовувати для масштабного виробництва ягоди цілий рік і конкурувати з іноземним виробником. Але в Україні вона поки що не користується попитом через великі фінансові вкладення.

"Потрібно близько 150-250 тисяч доларів на гектар, але ці гроші після 3-4 сезонів повертаються. І потім вже можна заробляти на все життя", – пояснює співавтор розробки Володимир Петренко.

Для домашнього вирощування полуниці придумали так звані міні-ферми. Для зручності їх можна розмістити на даху або в гаражі. Вартість такого задоволення до 10 тис гривень.

"На такий міні-фермі можна отримати до 50 кг полуниці за сезон. Для будь-якої родини цього цілком достатньо", – додає Володимир Петренко.

Розробники хочуть ще вдосконалити свій винахід і управляти процесом через інтернет і радіозв'язок.

Заробити на проекті поки що не вдалося. Але здаватися розробники не збираються, адже сприймають улюблену справу як інвестицію в майбутнє.

Ви зараз переглядаєте новину "Під Києвом батько з сином придумали, як вирощувати полуницю круглий рік". Інші Новини бізнесу Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...