Небезпечні для життя продукти: в київському супермаркеті знайшли рекордну кількість "прострочки"

22 Червня 2017, 13:14

Сири зберігаються без холодильника, а на рибу з нальотом не знайшлося документів


У Києві людей труять простроченими продуктами: активісти союзу споживачів України вирушили на пошуки неякісних продуктів в супермаркети. Зупинилися в першому ж магазині. Там виявили рекордну кількість порушень.

Щомісяця активісти перевіряють в супермаркетах термін придатності продуктів. Перше порушення – одразу за касами, на полиці з алкоголем. "Вино має термін реалізації. Це – до восьмого нуль четвертого місяця – а сьогодні вже шостий", – говорить Максим Несмєянов, керівник ГО "Союз споживачів України".

Такий алкоголь в магазині продається, як правило, по акції. Термін придатності має і вода. Знайшлося порушення і в реалізації іноземних товарів. "Імпортні товари, які знаходиться в цьому магазині – без маркування українською", – зазначає Михайло Шарков, заступник керівника "Союзу споживачів України".

Згідно із законом, продукцію з вичерпаним терміном придатності в магазині повинні вилучити і повернути виробникові. Але вона до сих пір на полицях. Наприклад, елітна ковбаса має термін реалізації до 30 березня, але вже червень, а вона – все ще у продажу.
На прилавку знайшлася і в'ялена риба з нальотом. "Можливо, це просто стара риба, вона зберігається тридцять днів, за тридцять днів риба не завжди розпродується і ось вам в такому вигляді її можуть продати", – попереджає Максим Несмєянов.
При цьому, документів на рибу в магазині немає. Але покупця це не лякає. Чоловік пробує її, не відходячи від прилавка. На попередження про те, що від ботулізму можна і померти, реагує спокійно. "Не тільки від ботулізму, від голоду теж", – заявив покупець Микола.

Сир і зовсім зберігається практично на підлозі – в ящиках без холодильника. В цілому, активісти принесли на касу прострочене морозиво, шоколад і консерви, які ще півроку тому повинні були зняти з полиць. Такого товару набрали на десять тисяч гривень. Це рекорд, кажуть активісти. Але покарати недбайливих торговців дуже складно. "Штраф, якби ми викликали поліцію, – від тридцяти чотирьох гривень", – говорить Максим Несмєянов.

Але єдина, кого оштрафують – касир, яка пробивала товар. Цього робити вона не мала права.

Ви зараз переглядаєте новину "Небезпечні для життя продукти: в київському супермаркеті знайшли рекордну кількість "прострочки"". Інші Новини бізнесу Києва дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...